-100%
solingen-seyahat-seti-trnak-bakm-solingen-5742-31-B

Solingen Seyahat Seti

Solingen Seyahat Seti

Orijinal fiyat: ₺83,292.00.Şu andaki fiyat: ₺116.61.

Stoklar tükendi
0

Orijinal fiyat: ₺83,292.00.Şu andaki fiyat: ₺116.61.

Stok Durumu: Stokta yok SKU: 73e5080f0f38 Kategoriler: , ,
Marka:SOLINGEN

Açıklama

SOLİNGEN SEYAHAT SETİ
1 Adet Solingen Tırnak Törpüsü
1 Adet Solingen Cımbız
1 Adet Solingen Et Makası
TIRNAK TÖRPÜSÜ: Kesilen tırnakların eğriliklerini gidermek ve tırnaklara şekil vermek için kullanılır.
CIMBIZ: Kaş almakta ve şekillendirmekte kullanılır. Kaş alırken kılların kırılmasını önlemek için kılları büyüme yönüne doğru alınız.
ET MAKASI: Tırnak kenarlarındaki veya tırnağın dibinde yer alan fazla kısımların kesilmesinde kullanılır.
TAVSİYELER
Manikür ve pediküre başlamadan önce el ve ayaklarınızı ılık suda ve (sabunla) 5-10 dakika bekleterek yumuşatınız. Maniküre ve pediküre başlarken öncelikle tırnak dibini açma işlemi yapılır.Uzamış, maniküre ve pediküre hazır etlerin tırnaktan ayrılması sağlanır. Dolayısıyla hazırlanmış etler yumuşar ve kesilmeye hazır bir hale gelir. Mümkün olduğunca tırnak etlerini çok derin kesmemek gerekir. Parçalı kesimden ziyade etin ay şeklinde bir seferde tırnak etrafından dolanarak çıkarılması gerekir.Tırnak törpülerken çok sert darbelerden kaçınmak gerekir.Tırnağın çatlaması ve kırılması yanlış törpülemeyle meydana gelir.Tırnak törpülemeye tırnağın orta yerinden başlanır. İleri geri, yumuşak ama seri hareketlerle, önce tırnak boyuna istenen şekil verilir, daha sonra tırnak yanlarından düzeltme yapılır. Tırnak yanlarının çok sivri kalmamasına özen göstermek gerekir. Bu, özellikle ayak tırnaklarında batığa sebep olur.
Tırnak etlerinin temizlenmesi ve törpülenmesi bittikten sonra ellere bakım yapmak gerekir.Tırnak havluya sürülür ve böylece tortuların temizlenmesi sağlanarak pedikür tamamlanmış olur.
ÖNEMLİ UYARILAR
Manikür/pedikürün steril bir ortamda, steril aletler ve havlu kullanılarak yapılması önemlidir. Özellikle et pensi ve et makasını her kullanımdan sonra dezenfekte etmek amacıyla alkol veya kolonyalı pamuk ile temizleyip iyice kurutunuz. Nemli ortamlarda bulundurmayınız.
NOT: Ürünleri amacı dışında kullanmayınız.